Wycieczki

Jugosławia – państwo, którego nie ma

– Odwiedzimy Dom Kwiatów, gdzie znajduje się grób marszałka Tita, ale też obejrzymy kolekcję pałeczek sztafetowych, które robili dla niego młodzi ludzie z całej Jugosławii.

– Usłyszycie o życiu w czasach komunizmu i będziecie mogli zobaczyć jakie prezenty marszałek dostawał od zagranicznych przywódców. Poznacie lepiej czasy gdy bycie Jugosłowianinem stanowiło powód do dumy.

– Przejedziemy na drugą stronę rzeki Sawy, do Nowego Belgradu i tu obejrzymy Park Przyjaźni, gdzie sadzili drzewa światowi politycy (polscy też) i Pałac Serbia – jakże znaczący w czasach jugosłowiańskich.

– Przespacerujemy się nabrzeżem do słynnego hotelu Jugosławia i dowiecie się kogo gościł ten przybytek.

– Dla zainteresowanych możliwe jest obejrzenie Niebieskiego Pociągu. To słynny pociąg, którym marszałek i odwiedzający go światowi politycy podróżowali po wszystkich jugosłowiańskich republikach. Pociąg był niemym świadkiem swietności Jugosławii i jej znaczenia na arenie międzynarodowej, a dziś cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów z całego świata. Na chwię możemy zasiąść w fotelu marszałka Tita lub poczuć się jak jeden z jego szacownych gości przyjmowanych przy stole konferencyjnym.

Galeria zdjęć

- Subskrybuj i obserwuj -

Czas trwania: 4 godziny
Dodatkowy koszt to wejścia do Domu Kwiatów (ok. 5 euro) i Błękitnego Pociągu (ok. 2,60 euro), a także przejazdy. Wycieczka nie odbywa się w poniedziałki.
Miejsce: Komunistyczny Belgrad
Miejsce spotkanie: Dom Kwiatów / Kuća cveća, Beograd

Sprawdź dostępność