Wycieczki

Pocztówka z Belgradu

Jesteś w Belgradzie pierwszy raz? A może kolejny, ale niezupełnie rozumiesz to pełne sprzeczności miasto?

To jest wycieczka dla Ciebie.

  • Proponuję spacer obejmujący Belgradzką Twierdzę, park Kalemegdan i okolice, deptak księcia Michała, plac Republiki, ulicę Skadarską, czyli serce miasta. Będziemy też podziwiać wspaniały widok na ujście Sawy do Dunaju i panoramę Nowego Belgradu.
  • Usłyszycie o barwnej historii Belgradu, o jego dawnych i współczesnych mieszkańcach. Dowiecie się dlaczego był niszczony i odbudowywany kilkadziesiąt razy, dlaczego rozrastał się w czasach rzymskich i co pozostawili po sobie tureccy najeźdźcy.
  • Zajrzymy też do Katedry, gdzie koronowano serbskich władców i gdzie niektórzy z nich spoczywają. Dowiecie się czy Serbowie są pobożnym narodem i jak się nazywa współczesny następca tronu.
  • Zajrzymy do jedynego w mieście meczetu i pokażę gdzie można nabyć niepowtarzalne perfumy, które od pokoleń tworzy jedna belgradzka rodzina.
  • Będzie też szansa na zjedzenie najlepszych lodów w mieście, które produkują tradycyjnymi metodami moi koledzy po fachu, przewodnicy.

To podstawowa wycieczka, która jest preludium do głębszego zapoznawania się z urokami stolicy. Można je zgłębiać samodzielnie, oczywiście mogę udzielić wskazówek, lub umówić się na kolejną wycieczkę pokazującą inne części miasta.

Listę mniejszych, choć wcale nie gorszych atrakcji, przedstawię po naszym spotkaniu.

Galeria zdjęć

- Subskrybuj i obserwuj -

Czas trwania: 3 godziny
Nie ma wejść płatnych.
Miejsce: Stara część Belgradu, Kalemegdan
Miejsce spotkanie: Biblioteka Miasta Belgradu / Biblioteka grada Beograda, Kneza Mihaila 56, Beograd

Sprawdź dostępność