Wycieczki

Tajemnice podziemnego Belgradu

Nie wiem czy wiecie, ale Belgrad jest bardzo starym miastem, bo pierwsi ludzie tu mieszkali przed 7 tysiącami lat!

Stolica Serbii może się pochwalić bogatą i interesującą historią, którą poznacie właśnie w czasie tej wycieczki. Pod miastem znajdują się setki ciekawych miejsc jak zamurowane koryta rzek, tunele, bunkry i inne obiekty, które budowały i niszczyły narody tu mieszkające.

Zobaczycie niektóre z tych obiektów:

  • Rzymską Studnię, która wcale nie jest rzymska i nie jest studnią. Tu opowiem czemu służyła, kto się nią zachwycał i jakie ciekawostki są z nią związane.
  • Bunkier z początku lat 50-tych, dowód, że i w czasach pokoju Belgrad miał burzliwą historię. Dowiecie się kto zagrażał Jugosławii i jakim politykiem był marszałek Tito.
  • Prochownię z kolekcją pomników rzymskich znalezionych w okolicy. Tu cofniemy się do czasów gdy Belgrad nazywał się Singidunum i był domem rzymskich legionistów. W prochowni też opowiem Wam o czasach austryjackich i ich pomysłach na zagospodarowanie miasta.
  • opowiem Wam o lagumach, czyli podziemnych „lodówkach“

Obejrzycie miasto z innej, podziemnej strony, która niekoniecznie jest znana nawet stałym mieszkańcom.

Galeria zdjęć

- Subskrybuj i obserwuj -

Czas trwania: 3 godziny
W cenę nie są wliczone bilety wstępu do obiektów, 600 dinarów tj. ok. 24zł od osoby (dzieci w wieku szkolnym, studenci i emeryci 400 dinarów tj. 16 zł)
Miejsce: Twierdza Belgradzka
Miejsce spotkanie: Biblioteka Miasta Belgradu /Biblioteka grada Beograda, Kneza Mihaila 56, Beograd

Sprawdź dostępność